Międzynarodowe Centrum Logistyczne

Inwestycja rozbudowy Centrum Logistycznego w Hemmingen koło Stuttgartu, której koszt wyniósł 35 mln euro, została ukończona. Realizacja tego projektu oznacza dla HELUKABEL® prawie dwukrotne zwiększenie zdolności magazynowych w Hemmingen, co stanowi w przyszłości podstawę do dalszego rozwoju. Największą i najważniejszą zaletą nowego centrum logistycznego jest możliwość konsolidacji wielu zleceń dla tego samego klienta, z dostawą na jeden dzień. Prawie 90% zamówień może być zrealizowanych w tym samym dniu, w którym zostały złożone. Sercem kompleksu o powierzchni 12.000 metrów kwadratowych jest zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, który łącznie z istniejącą powierzchnią magazynową tworzy dodatkowe 23’900 miejsc paletowych. Wykorzystanie najnowszych technologii w zakresie sterowania oraz kontroli zapewni większy stopień automatyzacji, która przyspieszy przepływ towarów oraz gwarantuje dostawy na czas.

„Ten nowy budynek jest kamieniem milowym w historii naszej firmy”, mówi Helmut Luksch, Dyrektor Zarządzający HELUKABEL GmbH, „jakość naszych produktów jest wysoka, a doradztwo świadczone przez naszych inżynierów jest fachowe, ale kluczowym punktem jest zawsze dostępność asortymentu i niezawodność dostaw. Nasz nowoczesny system logistyczno – magazynowy umożliwia uzyskanie niższych kosztów składowania przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dostaw”. W nowoczesnym centrum logistycznym powstał zautomatyzowany magazyn małych elementów (osprzęt kablowy), oferując tym samym 35.400 miejsc./ Stanowi on także tymczasowy bufor dla wyselekcjonowanych pozycji zamówienia. Magazyn ciężkich ładunków o strukturze silosu, zapewnia 670 miejsc dla bębnów kablowych o masie do 4 ton.

Stworzenie i połączenie przestronnych, wielofunkcyjnych miejsc pracy, zwiększa elastyczność przy dalszej, przyszłej rozbudowie przedsiębiorstwa, a przede wszystkim poprawia warunki pracy w segmencie logistyki. Biura, a także same stanowiska pracy wyposażone są w specjalnie zaprojektowany sprzęt, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nowy budynek został zaprojektowany zgodnie z jednym ze standardów ISO, normą 14001 stosowaną w zarządzaniu środowiskowym. Wykorzystanie czujników ruchu do automatycznego załączenia oświetlenia, zamontowanych w całym budynku, sprawia, że korzystanie z oświetlenia jest wygodniejsze, a przede wszystkim tańsze w eksploatacji. Ogrzewanie kompleksu zapewnione jest przez jedno z odnawialnych źródeł energii – biogaz, którego dostawcą jest lokalne przedsiębiorstwo. Dach nowego budynku pokryty jest energooszczędnymi panelami słonecznymi, a otaczające tereny zielone nawadniane są przez naturalne źródła, jak woda deszczowa oraz wody powierzchniowe.

Fakty i liczby

23’900

nowych miejsc paletowych

33’400

miejsc paletowych w magazynie małych elementów

610

miejsc w magazynie dużego obciążenia

2 km

linii do automatycznego transportu palet

9000

ciężarówek wykopanej ziemi (≈ 64.000 m³)

215.210 m³

zamkniętej przestrzeni

9.305 m²

powierzchni zabudowy

1100 ton

użytej stali zbrojeniowej

 

W Polsce magazyn o powierzchni 2700 m2, usytułowany jest w miejscowości Krze Duże na Mazowszu. Rozbudowa magazynu jaka miała miejsce w 2007 r. wraz z nowoczesnym systemem wysokiego składowania na przeszło 3500 miejsc paletowych, pozwoliła na rozszerzenie pozycji asortymentowych w bieżącym obrocie oraz zminimalizowanie terminu realizacji dostaw. Ponadto dla zwiększenia tempa realizacji, wdrożony został system pełnej identyfikacji produktów oraz zastosowano najnowsze rozwiązania informatyczne.

 

 

Wyszukaj produkt