Międzynarodowe Centrum Logistyczne

Inwestycja rozbudowy Centrum Logistycznego w Hemmingen koło Stuttgartu, której koszt wyniósł 35 mln euro, została ukończona. Realizacja tego projektu oznacza dla HELUKABEL® prawie dwukrotne zwiększenie zdolności magazynowych w Hemmingen, co stanowi w przyszłości podstawę do dalszego rozwoju. Największą i najważniejszą zaletą nowego centrum logistycznego jest możliwość konsolidacji wielu zleceń dla tego samego klienta, z dostawą na jeden dzień. Prawie 90% zamówień może być zrealizowanych w tym samym dniu, w którym zostały złożone. Sercem kompleksu o powierzchni 12.000 metrów kwadratowych jest zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, który łącznie z istniejącą powierzchnią magazynową tworzy dodatkowe 23’900 miejsc paletowych. Wykorzystanie najnowszych technologii w zakresie sterowania oraz kontroli zapewni większy stopień automatyzacji, która przyspieszy przepływ towarów oraz gwarantuje dostawy na czas.

„Ten nowy budynek jest kamieniem milowym w historii naszej firmy”, mówi Helmut Luksch, Dyrektor Zarządzający HELUKABEL GmbH, „jakość naszych produktów jest wysoka, a doradztwo świadczone przez naszych inżynierów jest fachowe, ale kluczowym punktem jest zawsze dostępność asortymentu i niezawodność dostaw. Nasz nowoczesny system logistyczno – magazynowy umożliwia uzyskanie niższych kosztów składowania przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dostaw”. W nowoczesnym centrum logistycznym powstał zautomatyzowany magazyn małych elementów (osprzęt kablowy), oferując tym samym 35.400 miejsc./ Stanowi on także tymczasowy bufor dla wyselekcjonowanych pozycji zamówienia. Magazyn ciężkich ładunków o strukturze silosu, zapewnia 670 miejsc dla bębnów kablowych o masie do 4 ton.

Stworzenie i połączenie przestronnych, wielofunkcyjnych miejsc pracy, zwiększa elastyczność przy dalszej, przyszłej rozbudowie przedsiębiorstwa, a przede wszystkim poprawia warunki pracy w segmencie logistyki. Biura, a także same stanowiska pracy wyposażone są w specjalnie zaprojektowany sprzęt, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nowy budynek został zaprojektowany zgodnie z jednym ze standardów ISO, normą 14001 stosowaną w zarządzaniu środowiskowym. Wykorzystanie czujników ruchu do automatycznego załączenia oświetlenia, zamontowanych w całym budynku, sprawia, że korzystanie z oświetlenia jest wygodniejsze, a przede wszystkim tańsze w eksploatacji. Ogrzewanie kompleksu zapewnione jest przez jedno z odnawialnych źródeł energii – biogaz, którego dostawcą jest lokalne przedsiębiorstwo. Dach nowego budynku pokryty jest energooszczędnymi panelami słonecznymi, a otaczające tereny zielone nawadniane są przez naturalne źródła, jak woda deszczowa oraz wody powierzchniowe.

Fakty i liczby

23’900

nowych miejsc paletowych

33’400

miejsc paletowych w magazynie małych elementów

610

miejsc w magazynie dużego obciążenia

2 km

linii do automatycznego transportu palet

9000

ciężarówek wykopanej ziemi (≈ 64.000 m³)

215.210 m³

zamkniętej przestrzeni

9.305 m²

powierzchni zabudowy

1100 ton

użytej stali zbrojeniowej

 

W Polsce magazyn o powierzchni 2700 m2, usytułowany jest w miejscowości Krze Duże na Mazowszu. Rozbudowa magazynu jaka miała miejsce w 2007 r. wraz z nowoczesnym systemem wysokiego składowania na przeszło 3500 miejsc paletowych, pozwoliła na rozszerzenie pozycji asortymentowych w bieżącym obrocie oraz zminimalizowanie terminu realizacji dostaw. Ponadto dla zwiększenia tempa realizacji, wdrożony został system pełnej identyfikacji produktów oraz zastosowano najnowsze rozwiązania informatyczne.

 

 

Wyszukaj produkt

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.

Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002r (Dz. U. nr 144, poz. 1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną, wyrażam zgodę na otrzymywanie ofert i informacji handlowych drogą elektroniczną.