Wspieramy młodzieżowy unihokej!

Unihokej, to dyscyplina sportowa, którą można porównać do hokeja na lodzie. W Polsce pojawiła się w latach 90-tych. Obecnie w mistrzostwach świata udział bierze polska reprezentacja kobiet, mężczyzn oraz juniorów.

Unihokej - ilustracja

ALIGATOR UKS CHWARZNO GDYNIA to unihokejowy klub z tradycjami , który pod tą nazwą występuje od 2003 roku w różnych kategoriach wiekowych w rozgrywkach chłopców i dziewcząt oraz mężczyzn i kobiet.

W sezonach 2004/2005 oraz 2006/2007 drużyna kobiet zdobyła mistrzostwo Polski. Następnie klub  rozpoczął trwającą do dziś pracę z dziećmi i młodzieżą.

Drużyna młodziczek ALIGATORA swoją przygodę na poziomie ogólnopolskim rozpoczęła 2 lata temu, kiedy to w finale mistrzostw Polski dziewczyny zajęły ósme miejsce, a chłopcy w kategorii młodzików w ubiegłym roku zajęli miejsce dziewiąte.

W tym sezonie dzięki  ciężkiej pracy młodych zawodniczek , zawodników  i trenerów  Panów Jakuba Ambrosiewicza i Michała Gużyńskiego obie drużyny zdobyły mistrzostwo Polski , a drużyna juniorek młodszych zdobyła czwarte miejsce w Polsce. Prawdopodobnie, nie było w ponad 25-letniej historii unihokeja w Polsce takiej sytuacji, kiedy jeden klub w tej samej kategorii wiekowej zdobywa mistrzostwo zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Pomimo tego , że Polska również odnosi sukcesy w unihokeju – reprezentacja Polski kobiet U19 w tegorocznych mistrzostwach w Szwajcarii wywalczyła czwarte miejsce , po raz pierwszy od 10 lat zmieniając układ czterech najlepszych na świecie reprezentacji  - sport ten jest mało znany i niedoceniany.

HELUKABEL już niejednokrotnie wspierał inicjatywy sportowe, szczególnie jeśli dotyczyły one młodych, ambitnych ludzi. Jesteśmy tylko jedną z firm, która zaangażowała się w pomoc niezbędną do tego, aby ten ciekawy sport miał szansę stać się bardziej popularny. Cieszymy się że mogliśmy wesprzeć kolejne sukcesy klubu ALIGATOR.

Więcej ciekawych informacji na temat klubu dostępnych jest na profilu facebook: https://www.facebook.com/ukschwarzno/

Wyszukaj produkt