Przewody HELUFLON®-FEP-6Y w wiązce elektrycznej Bolidu RT08

PWR Racing Team, to zespół utworzony przez grupę studentów z Politechniki Wrocławskiej, który od roku 2009 łączy wspólny cel: budowa bolidu wyścigowego i start w międzynarodowych zawodach Formuła Student. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs dla studentów na świecie, mający wyłonić najlepszych inżynierów i menadżerów. Jest to również znakomita okazja do połączenia teorii z praktyką, gdzie wiedza zdobyta na studiach przekłada się na budowę samochodu wyścigowego  Do tej pory w zespole powstało 8 zaprojektowanych i zbudowanych od podstaw bolidów.
Sezon 2015/2016 zaowocował stworzeniem bolidu RT07, łączącego najlepsze rozwiązania ze wszystkich poprzednich aut. W modelu RT07 pojawia się nowy absorber z honeycombu – ponad 40% lżejszy niż poprzednie prototypy wykonywane z profili aluminiowych. Dzięki tym wszystkim innowacjom  bolid RT07 wygrał konkurencję Acceleration, będąc najlepiej przyspieszającym autem spalinowym na torze Silverstone(FS United Kingdom) i  Hockenheimring(FS Germany).

Bolid RT08 to najnowsza konstrukcja PWR Racing Team, najbardziej doświadczonego zespołu klasy Formula Student w Polsce. Po zakończeniu fazy projektowej, trwającej od września do końca 2016 roku, zespół przystąpił do budowy nowego bolidu.

Zaadaptowano w nim wiele nowoczesnych rozwiązań, które z pewnością pozwolą powtórzyć takie sukcesy, jak pierwsze miejsce w konkurencji Acceleration w czasie najbardziej prestiżowych zawodów w Niemczech na torze Hockenheimring.

 

Prezentacja Bolidu RT08

Bolid RT08

 

Krwioobiegiem wszystkich systemów elektronicznych i elektrycznych, a więc i jedną z najważniejszych części bolidu jest wiązka elektryczna.

Wiazka Heluflon

 

Przekazuje ona ogromne ilości sygnałów od czujników, umożliwia sterowanie elementami wykonawczymi takimi jak wtryskiwacze paliwa czy cewki zapłonowe. Ponadto, musi być możliwie lekka i odporna na trudne warunki pracy, takie jak paliwo, oleje oraz wysoka temperatura.

180 metrów przewodów Helukabel w Bolidzie RT08 waży jedynie 1700 gramów!

 

Budowa wiązki z przewodów HELUFLON®-FEP-6Y

Budowa wiazki z przewodow HELUFLON

 

Wiązki elektryczne stosowane w Motorsporcie przeszły bardzo poważną ewolucję. Zaczęto stosować coraz lżejsze materiały, począwszy od złącz a kończąc na przewodach. Te ostatnie, stanowią główną masę wiązki. W celu redukcji masy stosuje się dwie techniki. Pierwsza to projektowanie wiązki z użyciem komputerowych środowisk 3D. Pozwalają one bardzo precyzyjnie prowadzić przewody, gwarantować im odpowiednią długość i promienie gięcia. Dodatkowym atutem jest możliwość znacznej jej optymalizacji. Drugą techniką jest redukcja przekrojów oparta o dokładny pomiar poboru prądu przez różne urządzenia, a także dokładne poznanie sygnałów, które dane przewody mają przenosić. Przykładowo, nie ma żadnej potrzeby aby sygnał od czujnika położenia przepustnicy był przesyłany przez przewód o przekroju 0,5mm2, w zupełności wystarczy tutaj przekrój poniżej 0,15mm2. Dodatkowym atutem, są same właściwości wybranych przewodów.
 

 

HELUKABEL Polska obecnie posiada gotowe odcinki przewodu HELUFLON-FEP-6Y w promocyjnej cenie.

Zachecamy do zapoznania się z nasza ofertą. 

Bądź Helu SMART!

Helukabel gotowe odcinki kabli

Zdjęcie: 

Wyszukaj produkt