HELUKABEL Sailing Team wraca do gry! Już niebawem konkurs!

Z przyjemnością informujemy, że po rocznej przerwie nasza załoga ponownie weźmie udział w prestiżowych regatach Baltic Polonez Cup Race, które startują już 12 sierpnia w Szczecinie!

Z tej okazji przygotowujemy dla naszych Klientów konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!

Regaty POLONEZ

LogoMistrzostwa Polski Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza - Baltic Polonez Cup Race są rozgrywane od wielu lat - nasza załoga po raz ostatni brała w nich udział w 2015 roku, kiedy to zajęliśmy 2 miejsce w swojej klasie oraz (wysokie!) 7 w klasyfikacji generalnej.

W tegorocznej imprezie HELUKABEL Sailing Team będzie reprezentowany przez 2 jachty:

  1. Pacifica typ HELMSMAN Queen 55 - jedyny taki jacht w Europie. Jednostka do Polski trafiła z Niemiec. Ma 16,5 metra długości, 3 metry szerokości, jej kształt był wzorowany na linii miecza samurajskiego. Jacht został wybudowany w 1980 roku, na całym świecie takich jednostek jest jedynie sześć, a w Europie Pacifica jest jedyna, często budząc olbrzymie zaintreresowanie w odwiedzanych przez nią portach.
     
  2. Jacht Maria typ Teliga 89 / Carter 30 - wyprodukowany w stoczni im L . Teligi w Szczecinie w 1989 roku jako „podobny” do słynnego jachtu Carter 30. Szczecińscy konstruktorzy zaprojektowali jacht który w stosunku do Cartera miał skrócona rufę oraz wyprofilowaną linię nadbudówki. W roku 2013 jacht dostał „nową rufę „ czyli wrócił do poprzedniej sylwetki linii wodnej, ale profil nadbudówki pozostał. Czyni go to wyjątkowo piękna jednostką. Ciasne wnętrze i mały kokpit jachtu Maria – nie spełniają obecnych standardów „hotelowych”, lecz Cartery maja inną wielką zaletę, której niejednokrotnie brakuje nowoczesnym jachtom z szerokimi rufami – ogromną dzielność morską.

Z tej okazji HELUKABEL Polska organizuje dla swoich Klientów specjalny konkurs, w którym do wygrania będa atrakcyjne nagrody - szczegóły przekażemy Państwu już niebawem!

Wyszukaj produkt